Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki po odstawieniu leków

Witam, Jestem 23 letnią kobietą. Przez 9 miesięcy stosowałam bez przerwy tabletki antykoncepcyjne, które miały pomóc mi również na trądzik. Udało się, cerę mam idealną, działanie antykoncepcyjne też się przydało. Zrobiłam miesiąc przerwy. Po tym czasie chciałam wziąć nowe tabletki przepisane przez lekarza, które bierze się bez przerwy (4 tabletki to tzw, placebo) 1 tabletkę w 1 dzień okresu. Niestety minął już ponad miesiąc od poprzedniej miesiączki, a okresu nie widać. W czasie miesięcznej przerwy współżyłam i zabezpieczałam się prezerwatywą, więc w ciąży raczej nie jestem. Od tygodnia odczuwam bóle w podbrzuszu takie, jak zawsze przed miesiączką, ale okresu niestety nie mam.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam.
Tabletki antykoncepcyjne mogły rozchwiać Pani cykl i opóźnić wystąpienie miesiączki. Proponuję dla porządku wykluczyć ciążę. Jeśli nie doszło do zapłodnienia musi Pani niestety spokojnie poczekać na krwawienie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety