Brak miesiączki po porodzie i karmienie dziecka piersią

Moja córeczka ma już 16 miesięcy i dość często ją karmię piersią ,po cesarce miałam połog,który trwał 3 tygodnie,nadal nie mam okresu i nie jestem w ciąży.Czy to jest normalne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli często karmi Pani dziecko, to brak miesiączki najpewniej jest skutkiem zmian hormonalnych związanych właśnie z karmieniem. Dobrze byłoby jednak, gdyby skonsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem.