Brak miesiączki po porodzie i negatywne testy ciążowe

Witam. 4mies temu zostalam mamą . Miesiaczke dostalam po mies . Tak jak przed ciaza. Potem idealnie w terminie a teraz spoznia mi sie juz okres 10 dni. Wspolzylam z zabezpieczeniem .termin mies mialam na 8 sierpnia a 4 wspolzylam bez zabezp ale nie dokonczylismy we mnie. Robilam dwa testy oba negatywne a okresu nadal nie ma :/ pobolewal mnie brzuch jak na okres ale przestal . Czy to mozliwe ze mimo 2 negatywnych testow jestem w ciazy? Co moze byc przyczyna spozniajacej sie miesiaczki?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Test może jeszcze Pani wykonać po 20 sierpnia czyli po 2 tygodniach od stosunku ( jeśli jeszcze nie pojawi się krwawienie), wtedy powinien być diagnostyczny. W przypadku ujemnego wyniku oraz jednocześnie braku krwawienia konieczna będzie wizyta u ginekologa celem zbadania bezpośredniego i wykluczenia innych przyczyn zaniku miesiączki. Pozdrawiam.