Brak miesiączki po przyjmowaniu antybiotyku

Witam! Mam pytanie, ok 22-23.09 miałam pierwszy dzień okresu (nie wzięłam dwóch ostatnich tabl. z listka, gdyż ukradziono mi torebkę, w której były między innymi tab.). Przed tym kilka m-cy brałam tabletki, po wrześniowej miesiączce zrobiłam miesięczną przerwę. Nie potrafię teraz obliczyć czy okres powinien już się pojawić czy jeszcze czas? Błagam o pomoc, bo o niczym innym nie myślę od kilku dni. Dodam, że we czwartek 21.09 zrobiłam test ciążowy płytkowy, wprawdzie zrobiłam koło 18 godziny ale praktycznie po kilku sekundach pojawiła się jedna kreska i tak już zostało. Dodam jeszcze, że na początku października brałam 3 dniowy antybiotyk, bo byłam chora i w dodatku straciłam pracę. Czy to może mieć jakiś wpływ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

skuteczność doustnej antykoncepcji zależy od wielu czynników, choć nie ma antykoncepcji skutecznej w 100%. Przede wszystkim należy przyjmować tabletki regularnie mniej więcej o stałej porze. Lekarz, który przepisał Tobie antybiotyk powinien być poinformowany o tym, że stosujesz doustną antykoncepcję i powinien Ciebie poinstruować czy dany lek nie obniża skuteczności antykoncepcyjnej. Co do sytuacji stresowych, jeżeli nie są one połączone z wymiotami i ostrą biegunką to nie obniżają skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam!