Brak miesiączki po wielu stresach w życiu

Witam, pod koniec listopada wypadała mi miesiączka,która ostatecznie nie pojawiła się aż do tego momentu.Nie współżyję.Ostatnio miałam w życiu wiele stresów,czy może to być przyczyną braku miesiączki?Po jakim czasie miesiączka powinna wrócić i czy jest możliwe, że wkrótce się pojawi, jeśli od 3 dni odczuwam ból piersi?Jakich badań mogę się spodziewać w przypadku konsultacji u ginekologa?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam udać sie do ginekologa celem konsultacji. Stres może spowodować zahamowanie miesiączki. Pozdrawiam

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Stres może być jedną z przyczyn braku miesiączki. Proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem oraz poszukać pomocy psychologa lub psychoterapeuty, ponieważ objaw ten może być sugestią bardzo silnego stresu lub bardzo dużej wrażliwości na stres.

Pozdrawiam.