Brak miesiączki po zastosowaniu diety odchudzającej

Witam. Od 2 miesięcy jestem na diecie odchudzającej dość restrykcyjnej, ale w pierwszym miesięcy miesiączka była normalna. Czuję się na diecie bardzo dobrze, jem 5 posiłków. Po prostu do 1000 kcal. W tym miesiącu (2 miesiącu od zaczęcia stosowania diety) miesiączka się nie pojawiła. Dodam, że mam prawidłową wagę. Pojawiły się za to lekko brązowe/żółte plamki na majtkach. Mam też hemoroidy i miesiączki w tym miesiącu brak. Czy to może być ze sobą jakoś powiązane? Co to może być?

Nieprawidłowa dieta przy niskiej podaży energetycznej może doprowadzić do zaburzeń cyklu owulacyjnego i miesiączkowania. Dieta o przedstawionej przez Panią kaloryczności jest dietą deficytową (o ile nie ma Pani wzorstu na poziomie 140 cm jest zapewne poniżej Pani Podstawowej Przemiany Materii, więc niezależnie od samopoczucia - prowadzi do wyniszczania organizmu). Diety tego rodzaju powinny być stosowane wyłącznie pod nadzorem i w czasie kilku tygodni. Sugerowałabym zaprzestać korzystania z opisanej diety i powrót do posiłków o normalnej wartości odżywczej. Jeżeli nie przyniesie to rezultatów wskazana jest wizyta u ginekologa.