Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki po zastrzykach antykoncepcyjnych a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, przez 2 lata bralam zastrzyk antykoncepcyjny depo-provera jednak zaobserwoowalam u siebie skutki uboczzne takie jak spadek libido i stany depresyjne, lekowe. Lekarz rodzinny(mieszkam w Niemczech) zapisal mi tabletki Maxim. Jednak od kad przyjmowalam depo-provera nie miesiaczkuje wogole. Moje pytanie jak w takim razie mam zazywwac tabletki, prosze o odpowiedz.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Zahamowanie cyklu po Depo-porverze często jest długie i niewiele może Pai poradzić. Włączanie terapii hormonalnej po to aby odtworzyć cykl to z kolei spora szansa na ciążę. Aby rozpocząć branie innej antykoncepcji (doustnej) niezależnie od cyklu należy wykonać badanie ultrasonograficzne i jeśli błona śluzowa jest cienka to można rozpocząć leczenie od razu, a jeśli gruba to należy zaczekać na miesiączkę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy