Brak miesiączki po zażyciu Microgynonu

Witam dzis rano dostałam miesiączki ...wziełam pierwsza tabletke Microgynon 21..nie wiem co sie dzieje ale od kilku godzin nie mam okresu..Co robic ? czy to jest normalne..? czy miesiaczka jeszcze dzis wroci..Prosze najlepiej o odp na emaila.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Rozumiem, że wcześniej nie przyjmowała Pan leków antykoncepcyjnych i przyjęta tabletka jest początkiem terapii.
Niemożliwym jest, aby przyjęcie leku już pierwszego dnia wpłynęło na zatrzymanie okresu. Naturalnym jest, że podczas krwawienia miesiączkowego krew nie pojawia się przez cały czas w jednolitym tempie. Proszę porównać obecną miesiączkę do poprzednich - ile dni trwały, jakie było nasilenie, czy pojawiały się przerwy?
Jeżeli krwawienie jest w tym wypadku wyjątkowo krótkie, towarzyszą mu inne niepokojące objawy, wydzielina z dróg rodnych, to może się okazać koniecznym zgłoszenie się do ginekologa.