Brak miesiączki przy aktywnym sporcie

Mam 18 lat, jestem sportowcem. Ćwiczę regularnie. Na wajacjach postanowiłam schudnąć,zmieniłam dietę na mniejszą i zdrowszą. Ćwiczyłam codziennie. Dużo schudłam, widać po cm bo waga trochę mniejsza-tluszcz zmienił się w mięśnie. Ale zanikł mi okres. Ostatni miałam 2 msc temu, a wcześniej czekałam 3msc, pojawił się po "obżeraniu"się. Co mam zrobić żeby wrócił?czy przez to nie będę mogła mieć dzieci? Co jeść i ile mam czekać na niego? Prosze o pomoc. I czy po hormonach sie tyje? Bo nie chciałabymt

witam Panią,

Zdarza sie tak że przy dużym wysiłku fizycznym i zbyt drastycznym odchudzaniu okres zanika. Powinna Pani koniecznie udać sie do ginekologa. Im dłużej będzie Pani z tym zwlekać tym trudniej będzie później przywrócić okres. Musi Pani również przyjrzeć się swojej diecie. Uważam że jest zbyt niskokaloryczna i dlatego tez między innymi miesiączka się nie pojawia. Nie może się Pani głodzić a zacznie się Pani zdrowo odżywiać. Dzięki połączeniu zbilansowanej diety i systematycznych ćwiczeń utrzyma Pani zgrabną sylwetkę a i okres wróci. Diety niskokaloryczne zaburzają gospodarkę hormonalną.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk