Brak miesiączki przy antykoncepcji - to oznacza ciążę?

Dwa miesiące temu lekarz mi zmienił tabletki i od tej pory nie miałam jeszcze miesiączki. Zrobiłam sobie testy ciążowe, wyszło mi, że nie jestem w ciąży, a zaczęłam brać 3 opakowanie tabletek i nie wiem, czy dobrze zrobiłam. Proszę o rady!!!!!!!!!!!!!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli wykonała Pani testy ciążowe i były one negatywne, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Być może nowe tabletki są "za mocne", mają troszkę za dużą dawkę hormonów i dlatego nie występuje krwawienie z odstawienia (stężenie hormonów nie spada wystarczająco podczas 7-dniowej przerwy, na tyle, aby wywołać krwawienie). Proszę udać się do swojego ginekologa.

Pozdrawiam!