Brak miesiączki przy przerwie w braniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Niedawno zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, w sumie to właśnie skończyłam pierwsze opakowanie w którym było 21 tabletek. Obecnie jestem w trakcie 7dniowej przerwy, 5dzień i ciągle nie mam miesiączki, zaczynam się tym niepokoić. Zanim zaczęłam je brać okres spóźnił mi się 9 dni, robiłam w tym czasie testy ciążowe i wszystkie wyszły negatywnie. Mój lekarz leczył mnie miesiąc wcześniej na zakażenie pochwy, robił mi również cytologię która o dziwo mnie bolała. Byłam na wizycie kontrolnej już kiedy zaczęłam przyjmować tabletki, mówiłam mu o owym zdarzeniu lecz wykluczył ciąże, mówiąc, że wiele czynników może opóźniać miesiączkę. Z tym, że ja zawsze dostaje ją regularnie, jedynym momentem, gdy jej nie miałam był moment gdy zaszłam w ciąże, było to 4 lata temu. Dodam jeszcze, że w trakcie zażywania pierwszego opakowania, przez 9 dni przyjmowałam tabletki mające na celu zmniejszyć nadżerkę. Czy jeśli miesiączka nie wystąpi w planowanym czasie, 8dnia, mam normalnie zażyć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?? Proszę o pomoc, serdecznie dziękuje i pozdrawiam !!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę przeprowadzić jeszcze jeden test ciążowy. Do zapłodnienia mogło dojść w bieżącym cyklu. W czasie brania tabletek antykoncepcyjnych może dochodzić do zaburzeń krwawienia, polegających na krwawieniach w czasie brania tabletek lub braku krwawień w czasie przerwy. Nie za bardzo można coś na to poradzić, jeżeli jest to jednorazowe zdarzenie, to nie należy się nim przejmować. Jeśli będzie się powtarzać, można rozważyć zmianę tabletek.

Proszę przyjmować dalej tabletki wg schematu, czyli rozpocząć nowy blister po zakończeniu siedmiodniowej przerwy, nawet jeśli krwawienie się nie pojawi, o ile wykluczy Pani ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!