Brak miesiączki przy stosowaniu antykoncepcji

Dzień dobry, Mam 24 lata oraz od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, lecz od miesiąca zmieniłam tabletki. Wszystko było dobrze, czułam się jak zawsze, bez wymiotów itp. Tabletki skończyły się w pon. Okres zawsze dostawałam po ok. 3 dniach, czyli powinien być w środę. A dziś pon i nadal go brak. Zrobiłam test i wynik negatywny. Problem w tym, że dziś powinnam wieczorem już wziaźć następne opakowanie tabletek. Tylko czy bez okresu mam to zrobić???. Proszę o odpowiedź. Dziękuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak krwawienia może być spowodowany zmianą preparatu. Powinna Pani rozpocząć kolejne opakowanie pomimo braku krwawienia. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.