Brak miesiączki przy wszytym implancie antykoncepcyjnym

Mam 28 lat. Ostatni okres miałam 15 listopada (dzień pierwszy). Od drugiego dnia cyklu, czyli od 16 zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. I siódmego dnia kochałam się z moim partnerem do końca.
Czy to możliwe abym była w ciąży? Wykonywałam test 15 grudnia, wynik wyszedł negatywny. Pomimo tego 30 listopada został mi wszyty implant. Czy może to jest przyczyną?
Proszę o szybką odpowiedź

Lek. Monika Szafarowska

Witam.
Przyznam, że nie do końca rozumiem Pani problem. Możliwość zajścia w ciążę podczas stosowania doustnej antykoncepcji jest niewielka, chociaż zawsze istnieje (wskaźnik Pearla 0,1-1,25). Negatywny wynik testu ciążowego świadczy o braku ciąży, czasem jednak warto go powtórzyć kilka dni później. Nie podaje Pani, jaki implant został wszyty, dlatego też trudno mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
Pozdrawiam.