Brak miesiączki przy założonej spirali

Brak miesiączki przy założonej spirali. Czy to normalne? Spóźnia mi się juz ponad dwa tygodnie. Wczoraj tylko miałam lekkie plamienie ale przeszło. Robiłam test ciazowy i był negatywny. Czy mam się martwić?

Robert Markowski Ginekologia

Brak miesiączki może być spowodowany różnymi przyczynami, najczęściej zaburzeniami hormonalnymi. Nie bez znaczenia jest również typ wkładki. Przy wkładce hormonalnej miesiączki mogą być skąpe, a nawet mogą nie występować.