Brak miesiączki u 13-latki

Mam 13 Lat i jeszcze nie dostalam swojej 1 miesiaczki wsszystkie dziewczyny juz mmaja miesiaczka co zrobic aby ja miec boje sie
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Pierwsza miesiączka występuje różnie u każdej kobiety i jej brak w wieku 13 lat nie jest niczym niepokojącym. Nie można jej w żaden sposób przyśpieszyć. Do 15 roku życia może jej jeszcze nie być . W przydaku gdy po tym wieku nie wystąpi u Pani miesiączka prosze zgłosić się do ginekologa. Pozdrawiam