Brak miesiączki u 18-letniej osoby

Witam. Mam prawie 18 lat i moim problemem jest brak okresu. Pierwszy raz miesiączkę miałam w 2010 roku, nie była regularna na początku ale z czasem się ustabilizowała jednak od ponad roku pojawia się ona raz na 2-3 miesiące i trwa wtedy długo, jest bolesna i obfita... Nie odchudzam się ani nie prowadzę stresującego trybu życia... Czy może to być początek jakiejś choroby? Bardzo proszę o pomoc..

Dzień dobry,
proszę się zgłosić do zaufanego ginekologa, który pomoże rozwiać Pani obawy. Odkładanie wizyty u specjalisty tylko utrzyma Panią w niepewności.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska