Brak miesiączki u 24-latki a planowanie potomstwa

Witam mam na imie kasia mam 24 lata i mam bardzo poważny problem niemam okresu już 3 lata i niewiem co robić bo wstydze sie ginekologa ja wiem że trzeba przełamać strach ale czy mogła by mi pani powiedzieć czy to że tyle czasu niemam okresu to w moim wieku oznacza bezpłodność bardzo boje sie tej diagnozy i może dla tego boje się iść do lekarza czy mogą być jakieś inne przyczyny??Mam 24 lata 158 wz i 95 kg prosze o odpowiedz niewiem już co mam robić tym bardziej że mój mąż chce dziecka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! To, że nie ma Pani miesiączki, zdecydowanie nie oznacza bezpłodności. Absolutnie powinna Pani skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci dodatkowe badania.