Brak miesiączki w 3 dniu po skończonym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam już trzeci dzień przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych, jednak nadal nie dostałam okresu. Jest to moje pierwsze w życiu opakowanie tabletek. Podczas ich brania przez 20 dni miałam plamienia, które ustąpiły po stosunkach płciowych. Oprócz tego współżyłam bez dodatkowych zabezpieczeń, a chłopak "kończył" we mnie. Tabletki przyjmuję w trybie 24+4 (w dniu dzisiejszym wzięłam trzecią tabletkę tzw. placebo) i z niecierliwością czekam na miesiączkę. Pojutrze już zaczynam nowe opakowanie tabletek, a miesiączki ani widu, ani słychu. Czy może się zdarzyć, że nie dostanę w ogóle okresu, albo go dostanę w trakcie brania tabletek z nowego blistra? Czy jest prawdopodobieństwo ciąży, jeśli brałam tabletki bardzo regularnie? Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjmowała Pani tabletki regularnie, to ryzyko ciąży jest bliskie zeru. Czasami zdarza się, że miesiączka występuje w 3-4 dniu przerwy. W związku z tym, że rozpocznie Pani nowe opakowanie po 4 tabletkach placebo, miesiączka może nie wystąpić. Jeśli mimo wszystko obawia się Pani ciąży, proponuję wykonać test ciążowy.