Brak miesiączki w czasie starań o dziecko

Witam serdecznie! Mam 30 lat, staram się o dziecko, od 2,5 m-ca biorę 2 tabl Dostinex-u i od każdego 19-go dnia cyklu 2x2 tabl. dopochwowej luteiny. Zawsze po luteinie miałam okres do 3 dni, dzisiaj minął 5 dzień i nadal okresu nie ma i nie ma objawów takich jak zawsze. W 24 dc po kontroli u lekarza (stwierdziła, że ściany macicy są w takim stanie, jakby była to bardzo wczesna ciąża albo jakbym miała zaraz dostać okres), zaleciła bHCG, więc 25 dc zrobiłam badanie - wynik 1,2 mlU/ml, test płytkowy też negatywny. Dodam, że luteinę brałam dość często i zawsze miałam okres po 3 dniach, nie pamiętam sytuacji takiej, żebym nie dostała. Cóż to może oznaczać? Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Trudno jednoznacznie ustalić przyczynę braku krwawienia. Jeżeli staracie się Państwo o dziecko, niewątpliwie wskazane byłoby ostateczne wykluczenie ciąży. W zapytaniu pisze Pani, iż oznaczenie betaHCG miało miejsce 25 dnia cyklu. Niestety nie mamy pewności, kiedy zachodzi owulacja, a zatem istnieje ryzyko, iż test z krwi został wykonany za wcześnie. W obecnej sytuacji wskazane byłoby powtórzenie testu ciążowego. Test z krwi należy wykonywać 9 dni po zbliżeniu, test z moczu co najmniej po 14. W przypadku negatywnego wyniku testu wskazane byłoby wykluczenie nadmiernego stresu, przemęczenia i innych czynników wpływających na układ hormonalny.

Pozdrawiam