Brak miesiączki - wynik testu negatywny

Chciałam zapytać czy mogę być w ciąży, jeżeli test wyszedł negatywnie. Okres miałam ostatni raz 8 stycznia. Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie.
Nie wiem dokładnie, kiedy wykonała Pani test ciążowy. Jego wynik jest najbardziej wiarygodny, jeżeli test był wykonany w dniu spodziewanej miesiączki. Czasami zdarza się, że na początku ciąży stężenie hCG jest zbyt niskie, aby dać dodatni wynik testu ciążowego, dlatego w przypadku wątpliwości test należy powtórzyć po tygodniu. Gdyby wynik testu był ujemny, a miesiączka się nie pojawiła wskazana jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.