Brak miłości do pratnera

Jestem od 2 lat w zwiazku wolnym.Nic nas nie laczy oprocz uczucia z jego strony.Ja nie czuje milosci.Nie umiem sie zakochac.Wszystko zaczelismy za szybko.Mam syna z poprzedniego zwiazku.Jestem z nim bo jest dobry dla mego syna i nie tylko jednak nie umiem go pokochac,Wszystko mnie w nim drazni.Wyglad,zachowanie.Czy warto to ciagnac?Boje sie byc sama.Wiem jacy sa faceci.Poznalam wielu nie szczerych.Oklamali mnie nie raz,zdradzili,uderzyli.Ten ejst inny.Jednak nie kocham go.Co robic?

Witam,

w tej sytuacji są dwa pytania: co jest dla Pani ważne i czego Pani potrzebuje? Rozumiem, że odpowiedź na nie może być trudna, dlatego, gdy uzna Pani to za stosowne zachęcam do kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Pozostawanie w niesatysfakcjonującym związku tylko ze względu na syna jest trudne i rodzi coraz większą frustrację. Nie jest dobre ani dla Pani ani dla syna. Wszak szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :)
Jednakże nikt poza Panią nie jest w stanie podjąć decyzji czy związek zakończyć i szukać nowego partnera czy może ratować obecny.
Pomocna może się okazać terapia dla par lub indywidualne spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą