Brak motywacji do działania i spotkań z ludźmi

Witam. Od bardzo długiego czasu cierpie na brak nastroju, ochoty na cokolwiek. Nie odczuwam także radości z żadnych wykonywanych przez siebie czynności czy spotkań z ludźmi. Zaczęłam unikać wychodzenia z domu. Czasami odwołuje spotkania ze znajomymi, które sama wcześniej zaproponowałam. Najlepiej czuje sie w domu kiedy nie musze z nikim rozmawiać i przebywać. Męczy mnie codzienne życie oraz wstawanie rano. Najchętniej przeleżałabym cały dzień w łóżku i samotności. Czy to początki depresji?

Może tak być. Polecam spotkanie z psychologiem w celu diagnozy i ewentualnej terapii żeby powrócić do funkcjonowania jakiego teraz odczuwa Pani brak.
Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Faktycznie opisywane przez Panią objawy mogą przypominać te, które towarzyszą depresji, aby mieć jednak pewność i nie pozwolić na rozwój tego zaburzenia, proszę jak najszybciej zgłosić się do dostępnego dla Pani psychologa praktyka - czy to prywatnie czy na NFZ.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Witam serdecznie,

opisane objawy mogą wskazywać na depresję. Jednymi z objawów jest wycofywanie się z aktywności i kontaktów społecznych, brak radości, trudność w przeżywaniu aktywności oraz negatywne myślenie: o sobie, świecie i przyszłości. Widziała Pani w internecie filmik, który młoda Polka nakręciła o depresji? Może pomóc. Tutaj link:
http://www.radiozet.pl/Rozrywka/O-tym-sie-mowi/Depresja-u-kobiet.-Polka-nakrecila-film-o-zyciu-z-depresja-VIDEO-00015621
Warto pamiętać, że depresję skutecznie się leczy. Potwierdzoną skuteczność ma terapia poznawczo-behawioralna jak również terapia schematu pomocna przy nawracających stanach depresyjnych.

Zachęcam do terapii. Szkoda życia.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
https://martadziekanowska.wordpress.com/
www.integral.com.pl

Witam,

zachęcam do spotkania się z psychologiem w celu potwierdzenia lub wykluczenia depresji. W tego rodzaju dolegliwościach zdecydowanie pomaga psychoterapia, w niektórych przypadkach wskazane jest wsparcie leczenia farmakologią.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel