Brak motywacji do wszystkiego u 22-latka - co robić?

brak motywacji witam,mam 22lata i od 2miesiecy nic mi sie nie chce, brak mi notywacji do wszystkiego. Studiuje dziennie,wczesniej nauka sprawiala mi przyjemnosc, teraz juz nie. Nic mnie nie cieszy. Jestem ciagle smutna i przybita, nie widze w niczym sensu. Mam problem z zasypianiem,klade sie spac o polnocy jednak zasypiam po 3rano i wstaje po 10. Jestem ciagle zmeczona wszystkim,brakuje mi sil. Oceny przestaly mnie interesowac.

Dzień dobry,
Opisane objawy mogą świadczyć o początkach depresji, chociaż na podstawie niewielkiej liczby informacji nie mogę stawiać diagnozy. Anhedonia (niemożność przeżywania przyjemności), zaburzenia snu, brak motywacji, obniżony nastrój to typowe objawy depresyjne. Doradzam wizytę u psychologa psychoterapeuty, gdyż z dużym prawdopodobieństwem pomocna okazałaby się terapia. Warto żeby zastanowiła się Pani nad tym, czy coś ostatnio działo się negatywnego w Pani życiu lub czy zaszła w nim jakaś zmiana. Przyczyny tych objawów mogą być bardzo różne i mogą być związane m.in. z negatywnymi czynnikami środowiskowymi, czynnikami psychologicznymi, nieprawidłowym poziomem neuroprzekaźników w mózgu a nawet niedoborem witamin. Polecam suplementację witamin z grupy B oraz witaminy D, której może brakować w organizmie podczas zimowych miesięcy. Z pewnością koniecznie powinna Pani skonsultować się ze specjalistą, który doradzi odpowiednie metody leczenia. Mam nadzieję, że poczuje się Pani lepiej już po pierwszych wizytach.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka