Brak motywacji i chęci do życia - jak sobie z tym poradzić?

Witam Od ponad roku zauważyłam zmianę w swoim zachowaniu. Straciłam motywację jak chęć do życia. Stronię od ludzi gdzie wcześniej lubiłam kontakr z na ulicy jak i w pracy. Nie mam motywacji do rzexzy które wcześniej sprawiały mi przyjemność i powodowały, że chce mi się żyć jak sport, porządki domowe czy spędzanie czasu z rodziną. Wspólne wypady na spacer czy spotkania z przyjaciółmi powodują, że się złoszczę. Wszelkie uwagi na moj temat w pracy czy w towarzystwie powoduje, że nie mam ochoty na dalszą rozmowę. Zwyczajnie zamykam się w sobie i nie odzywam się do nikogo. Kocham mojego męża i nie wyobrażam sobie życia bez niego, jedank jeżeli nie zrobi tego o co go proszę, albo nie dotrzymuje słowa to wpadam w straszną złość i doprowadzam do kłótni. Bardzo często płaczę bez powodu, a może z bezsilności i z braku motywacji i chęci do życia.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)
Z zaprezentowanej przez Panią symptomów poznawczych/behawioralnych/emocjonalnych, wnioskuję że zniekształcone Pani myśli o samej sobie, o Innych oraz (domniemuję ) o przyszłości zdominowały Pani codzienność, odbierając zwyczajną radość z codzienności, przez co wycofanie się Pani z aktywności - od ponad roku.
Opisane przez Panią objawy podtrzymują obniżony u Pani nastrój, co wskazuje na stan depresyjny.

To, jakie wzorce myślenia są obecne w Naszym życiu, to tak postrzegamy siebie, Partnera.Męża, Innych oraz Świat.
Samokrytyczne myśli przyczyniają się do niskiej samooceny, przekonania
o poczuciu bycia bezwartowościowym, co z kolei prowadzi do niepewności
oraz trudności w relacjach z Ludźmi, a to odbiera ochotę/motywację
do robienia rzeczy, które sprawiłyby przyjemność.

Podsumowując, zachęcałabym Panią, by nie czekać, by sięgnąć po niezbędną dla Pani pomoc specjalistyczną, by przy wsparciu Psychologa/Psychoterapeuty (po wcześniejszej diagnostyce symptomatycznej) dotarła Pani do źródła zasygnalizowanych przez Panią symptomów.

Jestem przekonana, że jest w Pani dużo siły wewnętrznej oraz zasobów, by
w procesie terapeutycznym odbudować swoją motywację do podejmowania aktywności sprawiających Pani zwyczajna radość, czego serdecznie
Pani życzę :)

Gdyby miała Pani życzenie konsultacji online (via Skype) zapraszam do kontaktu:

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605