Brak mowy u 19-miesięcznego dziecka

Mój 19-miesięczny synek NIC nie mówi , nie wydaje typowych dzwięków tj. bum, brym brym, hau hau itp. Mówi "po swojemu". Jesteśmy w trakcie terapii, gdyż synek został zdiagnozowany jako opóźniony w rozwoju, po 2 miesięcznej terapii synek nadrobił braki,rozumie mowę, pokazuje. Co może być przyczyną, że syn nie wydaje zadnych konkretnych dzwięków i nie mówi?

Witam. 1,5 roczne dziecko powinno wypowiadać około 50 słów, dwulatek powinien mówić około 200-300 słów i potrafić budować wypowiedzi dwuwyrazowe. Zatem bardzo dobrze, że Państwa Synek jest w terapii. Niestety, bez zbadania Synka i zebrania dokładnego wywiadu od Państwa nie mam możliwości udzielić odpowiedzie na pytanie, co może być przyczyną, że Syn nie mówi. O tym proszę rozmawiać z logopedą prowadzącym Synka. To właśnie logopeda diagnozujący i prowadzący terapię dziecka powinien wyjaśniać Państwa wątpliwości.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

https://www.facebook.com/pages/LOGO-PED-Gabinet-terapii-logopedycznej-i-pedagogicznej/280875155279321?ref=hl

Witam

Jeśli u Synka zostało zdiagnozowane opóźnienie rozwoju to ma to jednocześnie przełożenie na brak mowy u dziecka. Syn rozwija się wolniej więc również wolniej nabywa zdolności językowe.
Jeśli przez tak krótki czas terapii widać u Synka postępy to ogromny sukces. Proszę dać dziecku czas, aby mogło nadrobić braki. Terapia bywa długotrwałym procesem.
Życzę powodzenia.

Joanna Gałczyńska-Adamiak

www.centrum-logopedyczne.pl