Brak mowy u 3-latka

wnuczek ma skończone w maju trzy latka,nic nie mowi .jakie mogą być przyczyny,zaznaczam ze dobrze słyszy,sprawny fizycznie,ponad poziom jest intelignetny-jest po testach.chcialam zaznaczyć ze jak miał poltora roku wyjechal do Holandii.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie, oceniając kroki milowe w rozwoju psychomotorycznym dziecka, mowa jest bardzo ważnym elementem. Oczywiście z początku są to pojedyncze słowa, w miarę upływu czasu przekształcające się w proste zdania. W wieku 3 lat wnuczek powinien już mówić . Być może problemem jest zmiana języka słyszanego na co dzień. Polecałbym jednak w zaistniałej sytuacji udać się do logopedy.

Witam.
Aby stwierdzić, jakie są przyczyny opóźnionego rozwoju mowy u chłopca, należałoby osobiście skonsultować dziecko u logopedy, najlepiej specjalizującego się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Nie pisze Pani nic o dziecku jego zachowaniu,sprawności.Zdecydowanie zalecam wizytę u

specjalisty neurologa to po pierwsze.Dopiero po ocenie stanu neurologicznego i przy braku

zaleceń do pogłębionej diagnostyki dalsze postępowanie w tym wizyta u

logopedy.Obecność rodziców dwujęzycznych nie tłumaczy problemu

Pozdrawiam ciepło