Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak mowy u 3-latka

wnuczek ma skończone w maju trzy latka,nic nie mowi .jakie mogą być przyczyny,zaznaczam ze dobrze słyszy,sprawny fizycznie,ponad poziom jest intelignetny-jest po testach.chcialam zaznaczyć ze jak miał poltora roku wyjechal do Holandii.
ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie, oceniając kroki milowe w rozwoju psychomotorycznym dziecka, mowa jest bardzo ważnym elementem. Oczywiście z początku są to pojedyncze słowa, w miarę upływu czasu przekształcające się w proste zdania. W wieku 3 lat wnuczek powinien już mówić . Być może problemem jest zmiana języka słyszanego na co dzień. Polecałbym jednak w zaistniałej sytuacji udać się do logopedy.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam. Aby stwierdzić, jakie są przyczyny opóźnionego rozwoju mowy u chłopca, należałoby osobiście skonsultować dziecko u logopedy, najlepiej specjalizującego się w terapii małych dzieci. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0

Nie pisze Pani nic o dziecku jego zachowaniu,sprawności.Zdecydowanie zalecam wizytę u specjalisty neurologa to po pierwsze.Dopiero po ocenie stanu neurologicznego i przy braku zaleceń do pogłębionej diagnostyki dalsze postępowanie w tym wizyta u logopedy.Obecność rodziców dwujęzycznych nie tłumaczy problemu Pozdrawiam ciepło

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy