Brak mowy u dwuipółlatki

Moja córcia ma 2,5 roczku i nie mowi :(potrafi tylko (co to ,tak ,tata)bardzo sie martwie moja 2dzieci starszych potrafiła duzo mowić nie mając 2lat.bawie sie z nia czytamy książeczki rysujemy itd.a ona nie bardzo chce mowić co mam robic ? Pozdrawiam

Dziecko, które skończyło 2 lata powino już mówić co najmniej kilkadziesiąt, nawet do 200-300 słów, budować bardzo proste zdania. Do porozumiewania się z otoczeniem maluch wykorzystuje słowa, gesty i przedmioty, których rozmowa dotyczy. W wymowie ma prawo skracać trudniejsze wyrazy, czy też zamieniać niektóre głoski na łatwiejsze. A jak jest z rozumieniem mowy u dziecka? Radziłabym skonsultować Córeczkę u logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein