Brak możliwości penetracji z powodu grubej błony dziewiczej

Mam 22 lata. Moim problemem jest brak możliwości jakiejkolwiek penetracji przez mojego partnera. Wszelkie próby okropnie mnie bolą, pieką już przy wejściu do pochwy. Mam również problemy z włożeniem tamponu. Ból pojawia się po włożeniu członka lub tamponu na zaledwie 0,5cm. Byłam u ginekologa jeszcze przed próbami współżycia i stwierdził, że mam bardzo grubą błonę dziewiczą i gdy próbował tam zajrzeć popłakałam się z bólu. Próbujemy z partnerem lubrykantów, ale to nic nie pomaga. Proszę o radę.

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Jeśli trudność stanowi masywna błona dziewicza, możliwe jest jej usunięcie podczas prostego zabiegu ginekologicznego. Duża bolesność i trudność z np. samodzielnymi pieszczotami czy aplikacją tamponu może mieć jednak również inne przyczyny. Proszę zgłosić się do doświadczonego ginekologa, który jest jednocześnie seksuologiem. Być może kluczem do zrozumienia i poradzenia sobie z bólem i stresem może być także podjęcie psychoterapii seksuologicznej (- psycholog seksuolog).

Pozdrawiam!