Brak możliwości wykonania kolonoskopii przed znieczuleniem

Mam ustalony termin kolonoskopii w szpitalu wojewódzkim (na NFZ, Włocławek) na za tydzień. Zostałam poinformowana, że nie ma możliwości wykonania tego badania ze znieczuleniem(pod narkozą). Czy to prawda, czy zostałam protekcjonalnie potraktowana w celu zaoszczędzeniu na pacjencie? Próbowałam skontaktować się z lekarzem w tej sprawie, ale jak dotąd brak odzewu... Proszę o odpowiedź, bo wolałabym uniknąć męczenia się, żeby przez ból zrezygnować z badania na które czekałam kilka miesięcy...

Witam panią!
Teoretycznie badanie można wykonać w znieczuleniu ogólnym, ale niektórzy twierdzą, że jak się je wykonuje w znieczuleniu ogólnym to wykonujący je nieudolnie mógłby spowodować przedziurawienie tego jelita w sprzyjających okolicznościach. Moim skromnym zdaniem powinno je się wykonywać przynajmniej w głębokiej sedacji, jeżeli nie w znieczuleniu. Natomiast niektóre szpitale prowadzą politykę oszczędności i nie przeprowadzają kolonoskopii w znieczuleniu, ponieważ są droższe. Natomiast może mieć pani przeciwwskazania do znieczulenia. Zbyt mało informacji, żeby wyrokować w tym przypadku.
Pozdrawiam.

Witam , nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie , proponuję pilnie skontaktować się z NFZ!!! W mojej ocenie , badanie może być przeprowadzone w znieczuleniu , ale jest to moja opinia a... szczegóły "leżą" w miejscowym NFZ!!!!! z.żurawski