Brak nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. W sobotę powinnam rozpocząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Jednakże, zapomniałam ich zakupić. W niedzielę apteka(w której jest moja recepta) była zamknięta, a dziś okazało się, że jednak jej tam nie ma. Przyjmuję tabletki rok i pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, będę miała je jutro ale czy to nie będzie za późno na przyjęcie tabletki? A jeśli bym przyjęła, to czy mogę pominąć poprzednie, czy wziąć te pominięte? Proszę o pomoc.

Jesli przerwa była dłuższa niz 7 dni to nie ma antykoncepcji. Prosze zażywac normalnie tabletki , nie pomijac zadnej i stosowac dodatowe zabezpieczenie podaczas tego opakowania ( gumka)