Brak objawów

2 tygodnie temu się dowiedziałam, że jestem w ciąży i miałam objawy przez ponad tydzień. Poranne mdłości, a teraz od 2 dni nie mam już żadnych objawów i bardzo dobrze się czuję, ale zaczęłam się trochę martwić. Czy coś się nie stało?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nudności (i ewentualnie wymioty) związane z ciążą mijają często pod koniec pierwszego trymestru (ok. 12-14 tygodnia ciąży).  Może się to jednak zdarzyć także wcześniej. Rozumiem, że jest Pani jeszcze we wczesnej ciąży. Nagłe ustąpienie wszystkich objawów ciąży może być niepokojące, ale nie zawsze jest spowodowane obumarciem zarodka/płodu. Proszę zastanowić się, czy ma Pani jakiekolwiek inne objawy, np. obrzmienie i ból piersi czy senność. Jeśli nic takiego nie występuje, a występowało wcześniej, proszę umówić się na wizytę do swojego lekarza prowadzącego. W badaniu USG oceni on, czy wszystko jest w porządku. Polecam artykuł w naszym serwisie, dotyczący objawów ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy.
Pozdrawiam serdecznie!