Brak objawów PMS przed planowaną miesiaczką

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 08.09. cykle mam okolo 30 dniowe,choc ostatni cykl był wydłuzony o 4 dni,zapewne przez wielki stres i przyjazd z Grecji do Polski. Dziś jest 05.08 więc 3 dni przed kalendarzową miesiączką,a PMS brak... pare razy tylko mnie bolało podbrzusze jak zawsze przed okresem,ale piersi nie sa jedrne jak zawsze ani nie bolą. Od 01.09 Nie wspólzylam ani razu,byly tylko palcowki z TŻ. Pytanie brzmi: Czy brak PMS moze oznaczac ciaze,nawet w moim wypadku? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak PMS nie jest specyficznym objawem ciąży. w razie wątpliwości proszę wykonać test.