Brak objawów przed wystąpieniem miesiączki

Witam Po roku brania odstawiłam tabletki antykoncepcyjne(Lesiplus) Podczas ich brania krwawienia dostawałam zawsze 28 dc. Teraz jestem w 21dc i niepokoi mnie brak jakichkolwiek objawów nadchodzącego okresu (brak bólu piersi - który zawsze był zwiastunem). Od odstawienia zabezpieczamy się z mężem prezerwatywą, dodatkowo mąż nigdy nie kończy we mnie. Kochaliśmy się tak w dni płodne (potwierdzone testem owualcyjnym). Czy mimo zabezpieczenia możliwa jest ciąża?Czy to normalne objawy po odstawieniu?

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. Równie możliwe może być reakcja organizmu na odstawienie antykoncepcji. Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi jeżeli miesiączka nie wystąpi i koniecznie udać się do lekarza ginekologa.