Brak objawu płodności u 19-latki

Okres miałam 20.11, potem 19.12 i teraz wypada mi 17.01 według tego schematu. Ale w tym miesiącu cały czas miałam uczucie suchości, w ogole nie zauwazyłam objaw płodności - śluzu charakterystycznego nie było. Byłam ostatnio u ginekologa i powiedział mi, ze jajniki ma czyściutkie i jestem przed okresem. Czyli okres będę mieć teraz 17? i jakie dni teraz mam? płodne czy niepłodne? Dodam, ze dzisiaj zauważyłam dużo śluzu białego, pomieszanego z przeźroczystym, czy coś jest nie tak?

Witam! Obserwacja śluzu szyjkowego jest zawodną metodą oceny płodności. Śluz może zmieniać się bowiem w zależności od bardzo wielu czynników. Menstruacja powinna nastąpić w normalnym terminie.