Brak obrazu dziecka w badaniu USG

witam jetsem w 9 tyg ciazy a maluszek nie chce sie pokazac na usg ... co robic ... martwie sie ...
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Co dokładnie powiedział lekarz wykonujący USG?
Że nie widać echa zarodka?
W 9 tygodniu zarodek powinien być dobrze widoczny, dodatkowo na tym etapie ciąży można już obserwować akcję serca.
Sugerowałabym konsultację u innego ginekologa.
Brak zarodka w prawidłowo wykonanym USG może sugerować ciąże pozamaciczną, puste jajo płodowe lub zaśniad groniasty.

Jeśli go nie widać to albo jest zbyt mały i wszystko jest OK albo.... nie ma go tam a wtedy potrzebna jest interwencja lekarska. Porozmawiaj o tym ze swoim ginekologiem. Ufam, że wszytko będzie po Twojej myśli.
Dr med. Leszek Włodarczyk