Brak ochoty na seks po 6 porodach

po szóstym porodzie nie mam ochoty na współżycie z mężem co denerwuje męża jak wrócić do normalnego trybu życia ? denerwuje się kiedy mąz próbuje się do mnie zbliżyć.

Dzień dobry.

Nie ma możliwości postawienia rzetelnej diagnozy na podstawie tak ogólnego opisu, dlatego ograniczę się do hipotez. Sama Pani uzna, czy mogą odnosić się do Pani.
Ma Pani za sobą aż 6 porodów. Jest to znacząca liczba, biorąc pod uwagę Pani stosunkowo młody wiek.
Nie wspomniała Pani, czy urodzone przez Panią dzieci są zdrowe, czy ciąże przebiegały prawidłowo, jak się Pani odnajduje będąc matką aż sześciorga dzieci, co dałoby więcej światła na Pani sytuację.
Jeśli Pani dzieci rozwijają się prawidłowo, czego szczerze życzę, nie można pominąć jednak, że opieka na taką "trzódką" wymagać musi wiele wysiłku oraz nakładów finansowych. Być może te obciążenia są przyczyną Pani niechęci do współżycia i niechęci do kolejnych ciąż i porodów.
Brak ochoty na seks może pojawić się również w przypadku, jeżeli rozwój Pani dzieci nie przebiega właściwie. W tym wypadku przyczyną może być zwyczajna niechęć bądź strach przed kolejną trudną ciążą, porodem i chorym dzieckiem.
Jak napisałem na wstępie - podaję jedynie hipotezy, które niekoniecznie mogą mieć coś wspólnego ze stanem faktycznym. Jest on jednak niemożliwy do ustalenia ze względu na małą ilość informacji.

Pozdrawiam

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
nie napisała Pani kiedy miał miejsce ostatni poród, po jakim czasie dotychczas wracali Państwo do życia intymnego po porodach. Jeśli straciła Pani ochotę na zbliżenia jest to sygnał, że coś zaczyna się dziać. I nie musi to być wcale problem natury somatycznej, raczej emocjonalnej. Proponuję poważnie porozmawiać z mężem o Pani nastroju, emocjach, potrzebach (również takich, że w danym momencie nie ma Pani ochoty na zbliżenie). Oczywiście warto również sprawdzić czy od strony ginekologicznej jest wszystko w dobrze po porodzie. Pozdrawiam