Brak ochoty na seks po urodzeniu dziecka

cz1.witam chciałabym sie poradzic w kwestii tego ze kiedys nim urodzilam dziecko czyli jakies ponad 1,6 roku temu od lat uwielbialam sex wszedzie kazdy o kazdej porze wrecz sama bylam prowodyrem .teraz kiedy nadchodzi pora spania kombinuje co zrobic by przyjsc do lozka gdy maz juz bedzie spal byle sie nie kochac nie cierpie gdy dotyka moich piersi ciagle jestem niezadowolona gdy juz dojdzie do zblizenia ze wszystko robi nie tak brzydko mowiac jak juz mu pozwole to odwracam sie tylem i czekam
ponad rok temu

Brak ochoty na seks po porodzie to bardzo częsty przypadek. Taka sytuacja może trwać nawet do 2 lat po porodzie. Najlepszym lekarstwem na powyższe jest szczera rozmowa z partnerem i podzielenie się z nim swoimi oczekiwaniami. Być może powinien przestać nalegać na seks i pozwolić go Pani inicjować? A może chciałaby Pani, żeby coś robił inaczej? Często Pary po urodzeniu dziecka stają przed zadaniem ponownego nauczenia się swoich ciał i odkrycia na nowo własnej seksualności i upodobań seksualnych. Ważne są tu Pani oczekiwania - partner musi je poznać.

Dzień dobry,
Z Pani postu wynika, że nie jest Pani zainteresowana zmianą opisywanej przez Panią sytuację, a chciałaby jedynie poznać jej prawdopodobną przyczynę.
Bywa, że niekiedy kobiety wiążą seks i seksualność wyłącznie z możliwością zapłodnienia i posiadania potomstwa. Potrafią być seksowne, pociągające by nie powiedzieć – wyuzdane – czym zachwycają swoich partnerów, a potem mężów. Jednak po osiągnięciu celu – czyli zajściu w ciążę i urodzeniu dziecka stają się nagle niechętne i oziębłe – seks przestaje być dla nich „użyteczny”, bo nie służy już zapłodnieniu. Gdy jednak kobieta poczuje znowu potrzebę bycia matką, nagle staje się ponownie super sprawną „seks-bombą”, czym ponownie zachwyca swojego mężczyznę – oczywiście do czasu ponownego zajścia w ciążę.
Być może należy Pani po prostu do tej grupy kobiet.
Inna również możliwa przyczyna Pani niechęci do męża, to przeniesienie wszystkich pozytywnych uczuć, które miała Pani wcześniej do męża, na dziecko. W takiej sytuacji mąż staje się przeszkodą i swego rodzaju „natrętem”, zakłócającym relację matki z dzieckiem, co oczywiście przekłada się na relacje między partnerami, włączając w to sytuacje intymne.
Powyższe rozważania nie muszą być oczywiście zgodne ze stanem faktycznym. Przytoczone hipotezy oparte są na informacjach zawartych w Pani opisie, który nie zawiera mnóstwa informacji mogących doprecyzować i uszczegółowić przyczyny stanu, w jakim się Pani obecnie znajduje.
Pozdrawiam.

Dzień dobry!
U kobiet za spadek ochoty na seks po porodzie odpowiadają hormony, które energię seksualną (tzn. energię do zdobywania partnera - "tanie godowy") zamieniają w instynkty opiekuńcze wobec dziecka i rodziny. Niestety może to oddalać od siebie partnerów i być przyczyną kryzysu w związku.
Często przyczyną braku ochoty na seks po ciąży i porodzie jest także zmęczenie i rozczarowanie życiem rodzinnym, trudy opieki nad dzieckiem, przeciążenie, poczucie, że partner niedostatecznie wspiera i pomaga. Może być to również kwestia kompleksów, zmiany wagi, kształtu sylwetki, wyglądu piersi, brzucha lub okolic intymnych.
Czy, pomijając seks, ma Pani ochotę na czułość z mężem, pocałunki, pieszczoty, przytulanie się, głaskanie? Czy gdyby te Pani potrzeby zostały lepiej zaspokojone byłaby szansa również na to, aby zapragnęła Pani pełnego zbliżenia?
Jak, poza seksem, układają się Państwa relacje małżeńskie?
Jak wyobrażałaby Pani sobie dzisiaj swój wymarzony, idealny dzień dla siebie? A jak wyobraziłaby sobie Pani idealne, wymarzone zbliżenie z mężem?
Czy jest możliwe, aby - choćby częściowo - zrealizować te scenariusze?
Pozdrawiam!