Brak ochoty na seks po urodzeniu dziecka i stosowaniu wkładki antykoncepcyjnej

Witam bardzo prosze o pomoc poniewaz nie wiem co mam robic cos sie wemnie zmienilo i obawiam sie ze juz tak zostanie,mam dziecko ma w tym momencie 15miesiecy a ja kompletnie nie mam ochoty na seks moze nie istniec dodam ze w czasie ciazy bylam aktywna do konca,a teraz zero ochoty mam wklatke TT380 czy to ona moze byc przyczyna?Prosze o pomoc bo zblizenia mnie mecza dodam ze z mezem jestem juz 11lat a ja mam 31 czy to rqwiez ma wplyw prosze o rade dziekuje.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
prawdopodobnie konieczne będą badania hormonalne, po których będzie można stwierdzić czy wszystko jest w porządku. Jeśli okaże się, że tak przyczyny należy poszukać głębiej, może tkwić w sferze psychicznej. W pierwszym kroku proponuję skonsultować się z Pani lekarzem ginekologiem. W dalszej kolejności warto rozważyć spotkanie z psychologiem seksuologiem, z którym wspólnie przyjrzycie się Pani sferze emocjonalnej po urodzeniu dziecka. To czas, kiedy zmienia się bardzo wiele w życiu kobiety. Czasami, głównie przez cały szereg obowiązków związanych z maleństwem, nie pozostaje ani czasu ani siły, żeby zostawić sobie choć trochę przestrzeni. Być może tutaj tkwi źródło problemu. Albo chociaż jego część. Rozmowa ze specjalistą może okazać się bardzo pomocna. Pozdrawiam