Brak ochoty na seks u 31-latki

Witam Mam 31 lat, od września nie współżyje z partnerem z powodu skurczy wówczas byłam w 14 tc. Urodziłam dziecko w kwietniu, minał czas połogu, a ja ciagle nie mam ochoty na seks, co jest powodem kłótni, nie wiem czy to normalne.. wcześniej nie miałam z tym problemu, 4 -5 razy w tygodniu a teraz blokada nie mam ochoty na zadne zblizenie, poza przytuleniem co oczywiscie nie wystarczy mojemu partnerowi.. prosze o pomoc

Witam Panią,

Od porodu minęło dopiero kilknaście tygodni. Pierwsze miesiące po porodzie to czas oswajania się z nową rolą zyciową a także z życiem w troje, a nie we dwoje. Wiele kobiet w okresie pierwszych miesiący po porodzie przedkłąda sen ponad seks. Jednak nie podała Pani ważnych szczegółów. W jaki sposób Pani rodziła (sn czy cc), czy karmi Pani piersią? Czy wrócił już fizjologiczny cykl miesięczny. Wszystkie te czynniki biologiczne mogą wpływać na poziom libido. Kobiety które rodziły siłami natury często odwlekają podjęcie współżycia seksualnego, gdyż "penetracja pochwy kojarzy im się z porodem" . U niektórych z nich musi minąć sporo czasu, zanim ponownie odnajdą się w roli "kochanki". Kobiety, które rodziły przez cc, dłużej rehabilitują się po porodzie ( nawet 12-16 tygodni). Towarzyszy im poczucie, że były "operowane"; dłużej przeżywają pewną niesprawność związaną z naruszeniem mięsni powłok brzusznych. To również wpływa na odlekanie podjęcia współżycia. Wszystko to są zrozumiałe czynniki związane z metodą porodu. Inna kwestia łączy się z karmieniem piersią. Kobiety, które karmią odczuwają wyraźny spadejk libido. Gospodarka hormonalna kobiety karmiącej przypomina okres menopauzy- wtedy trudniejsze staje się uzyskanie podniecenia, pojawia sią suchość pochwy, a pożądanie ulega znacznemu obniżeniu. Odczuje Pani znaczą poprawę libido po zaprzestaniu karmienia naturalnego, a także z każdym kolejnym cyklem miesiączkowym, który pojawi się po porodzie. Jeśli tak się nie stanie, warto rozpocząć diagnostykę od wizyty u ginekologa, a jeśli porada nie wniesie nic nowego- zgłosić się po diagnozę do lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!