Brak ochoty na seks u żony a seks grupowy

Od dluzszego czasu mojja zna stracila ochote na sex i robimy 1 co 2 lub 3 miesiace, czy namawiajac ja na sex grupowy by cos wzbudzilo w mojei zonie?

Proponuję Panu wizytę u seksuologa , ewentualnie psychologa - bo inaczej prawdopodobnie wygeneruje Pan nowe problemy małżeńskie.
Lepiej zacząć od rozmowy z doradcą w dziedzinie partnerskiej, małżeńskiej.
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry!

Tak, jeśli jedyną i główną przyczyną braku ochoty na seks u żony jest właśnie niespełniona fantazja o seksie grupowym i próbuje osiągnąć jej spełnienie poprzez odmawianie Panu współżycia. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobna opcja. Kobiety doświadczają spadku libido z różnych przyczyn: zdrowotnych, hormonalnych, ale równie często emocjonalnych, psychologicznych, z związku z pogorszeniem się relacji w związku itp. Z pewnością warto uczyć się rozmawiać z żoną na ten temat, o tym, co się dzieje, czego potrzebuje, czego jej brakuje, co czuje, jak ocenia Wasz związek, co ją niepokoi itp. Polecam również konsultację z psychologiem seksuologiem i/ lub terapię małżeńską.

Pozdrawiam!

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
utrata ochoty na seks jest ważnym objawem pojawiającym się w związku. Nie wiem czy Państwo rozmawiali ze sobą na ten temat, znają przyczyny utraty zainteresowania seksem przez żonę. Jeśli nie warto rozważyć wspólną wizytę u terapeuty par, który pomoże Państwu przyjrzeć się bliżej temu problemowi.
Odpowiadając na Pana pytanie czy namawianie żony na seks grupowy w obecnej sytuacji mogłoby ją pobudzić - jest mi trudno to stwierdzić, ale nie sądzę. Podstawą jest poważna bliska rozmowa o tym co takiego się dzieje, że żona nie ma ochoty na seks.
pozdrawiam