Brak ochoty na seks ze stałym partnerem po urodzeniu dziecka

Mam 22 lata w związku jestem od 2 lat. Od jakiegoś czasu nie mam ochoty na seks. Wygląda to tak jakby seks nie był mi potrzebny do życia.. 8 miesiecy temu urodziąłm dziecko . przed ciażą było wszystko ok . Nie wiem co sie dzieje..

Dzień dobry.

Zdarza się, że u niektórych kobiet apetyt na seks pojawia się wyłącznie (albo prawie wyłącznie), gdy pojawi się u nich potrzeba macierzyństwa. Po zrealizowaniu tego celu, potrzeba seksu zanika i odradza się znów, gdy kobieta zapragnie kolejnego potomka.
Być może u Pani jest podobnie, jednak drogą internetową nie da się ustalić prawdopodobnej diagnozy.
Sugerowałbym konsultację seksuologiczną, dzięki której mogłaby Pani odnaleźć źródło problemu.

Pozdrawiam.

Witaj!
Proszę zgłosić się do psychologa seksuologa lub lekarza seksuologa w swojej okolicy, ponieważ może to być narastająca depresja po porodowa lub bardziej złożony problem . Proszę nie odwlekać tej decyzji.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Na spadek libido po pojawieniu się w rodzinie dziecka wpływa wiele czynników. Zarówno kwestie czysto medyczne - np. zmiany hormonalne, zmiany w odczuwaniu przyjemności seksualnej po porodzie drogami natury itp. - jak i kwestie psychologiczne i partnerskie, przemęczenie, stres, oddanie pełni siebie i swojego czasu dziecko, kwestia podziału nowych obowiązków na dwoje itp. Zachęcam do rozmów z partnerem, uważnemu przyjrzeniu się swojej sytuacji, emocjom i myślom na temat związku i seksu oraz być może wspólnej konsultacji psychologiczno-seksuologicznej.

Pozdrawiam!