Brak ochoty na seks ze strony mężczyzny

Dzień dobry! Jestem z mężczyzna, który przez 3 lata nie był z nikim i w tym okresie się masturbował. Od niedawna pojawiły się między nami bliższe kontakty fizyczne, jednak nie mieliśmy stosunku. Nie chciał się posunąć dalej, jedyne co chciał, to masturbację moją rękę, nawet nie seks oralny. I mam pytanie z tym związane: czy to jest normalne? Czy przez taki długi okres abstynencji i masturbacji nie stała się ona dla niego czymś lepszym niż stosunek z kobietą?
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,

niestety, może mieć Pani rację. Długotrwała, zbyt częsta masturbacja może spowodować "przyzwyczajenie" członka do odczuwania silnych bodźców. Może to powodować ustępowanie erekcji w trakcie przerw i podczas stosunku oralnego/pochwowego. Aby to "przyzwyczajenie" ustąpiło konieczne byłoby odstąpienie od masturbacji.

Natomiast dobrze byłoby porozmawiać na ten temat z partnerem. Być może powód jest inny, natury psychologicznej - lęk przed niechcianą ciążą, przykre wspomnienia po seksie oralnym. Szczera rozmowa na temat swych potrzeb jest konieczna do osiągnięcia udanego życia seksualnego w związku.