Brak ochoty na współżycie z mężem po urodzeniu dziecka

Jesteśmy z żoną prawie 6 lat po ślubie mamy 2 dzieci i od urodzenia się 1 problemy z seksem Tzn ja chcę a ona albo jest zmęczona albo nie ma ochoty Od ponad roku bierze środki antykoncepcyjne bo podobno po roku działają najlepiej Mnie to drażni gdyż i tak za każdym razem gdy się powiedzmy że kochamy (pozycja na kłodę po bożemu i mam uczucie że powinienem być jej za to wdzięczny) muszę zakładać gumkę w przeciwnym razie nici z seksu I tak od urodzenia się 1 dziecka Co pogłębiło się od urodzenia 2

Często trudności w sferze intymnej są sygnałem innych trudności emocjonalnych lub relacyjnych w związku. W takiej sytuacji zalecałabym konsultacje z psychoterapeuta pracującym z parami i małżeństwami. Szczególnie, jeśli trudności trwają dłuższy czas i przyczyniają się do dystansu a dalej rozpadu relacji.

Dzień dobry. Myślę, że powinniście Państwo szczerze i otwarcie porozmawiać o swoich potrzebach. Pan powinien powiedzieć żonie jak się Pan czuje kiedy ona nie chce seksu lub że ma Pan wrażenie, że robi to a siłę, ona powinna powiedzieć dlaczego tak jest, dlaczego seksu nie chce. Jeżeli nie będą Państwo w stanie tego zrobić sami zalecam konsultacje dla par. Proszę nie czekać ponieważ problem i wzajemna frustracja będą prawdopodobnie narastać. Pozdrawiam.