Brak ochoty rozmowy i spotykania z ludźmi

Witam serdecznie!Od jakiegos czasu około roku nie mam ochoty rozmawiac i spotykac się z ludzmi .Kompleksów nie mam ani żadnych nałogów mam kochającego i dobrego oraz zaradnego męża i dzieci .Nie wiem co spodowało ze nie mam ochoty na spotkania z rodziną ani znajomymi.chodziłam po dzieci do szkoły i rozmawiałam teraz siedzę w samochodzie az dzieci przyjdą, mieszkam z tesciami ale nie rozmawiam z nimi zbytnio krótka wymiana zdan i kazdy idzie w swoją strone z rodziną i mamą również tak jest

Witam

Izolacja społeczna i uczuciowa zazwyczaj są objawami depresji.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, w pani wypowiedzi nie podaje pani czy taki stan rzeczy pani przeszkadza czy nie? Jeżeli jednak pan przeszkadza i chciałaby go pani zmienić zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który postawi wstępne diagnozy i zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

Jeśli to Panią niepokoi, zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty. Konsultacje pomogą zrozumieć, co może sprawiać, że się Pani wycofała z rozmów i spotkań oraz zaproponować (jeśli będzie Pani zainteresowana zmianą) najbardziej odpowiednią formę pomocy.

Pozdrawiam
Karolina Matlak