Brak odbijania po karmieniu u noworodka

Moje dziecko ma 5 dni.Karmie piersia i nie chce mu sie odbic po:(Czasem trzymam go na ramieniu 15 min.Czy mam sie martwic?

Małgorzata Panek

Jeżeli poza tym dziecko rozwija się prawidłowo i przybiera na masie ciała oraz nie ulewa, to nie ma się czym martwić. Odbijanie służy pozbyciu się powietrza, które dziecko połknęło wraz z mlekiem matki podczas karmienia. Niemowlę może połykać duże ilości powietrza gdy je łapczywie. Najprawdopodobniej Pani dziecko nie ma tego problemu.
Proszę pamiętać o wizytach bilansowych.
Pozdrawiam