Brak odczuwania przyjemności z seksu i ból

witam mam 38 lat i od dwoch lat nie czuje przyjemnosci z seksu czuje bol ,nie mam zadnego problemu we wzwodem ale co z tego jak nie czuje prawdziwej przyjemnosci .Dlugo bylem sam i czesto sie masturbowalem zanim znalazlem partnerke mam wrazenie ze moj penis jest dretwy ,nawet jak go mocno scisne to nie czuje ,byc moze cos sobie naderwalem bo poczulem tylko bol od tamtej pory i do dzis mam z tym problem nie wiem gdzie szukac pomocy lekarze nie moga mi pomóc jestem tym faktem załamany

Czasami jest to ogólnie obniżona zdolność odczuwania przyjemności - anhedonia.
Anhedonia występuje w przebiegu wielu zespołów klinicznych, często w depresjach.
Bywa, że poważne traumatyczne przeżycie pozwala zauważyć, że szczęście to nie euforyczne stan, tylko brak większych kłopotów...
Zbyt duże oczekiwania przyjemności od aktywności seksualnej nie pozwalają odczuwać satysfakcji z intymnego życia.
Tak więc często jest to problem psychologiczno-filozoficzny, a nie medyczny.
Troska o rozwój duchowy pozwala czerpać pozytywne odczucia erotyczne z bliskości, a nie tylko z fizycznej stymulacji narządów płciowych.
Z drugiej strony jednak zbytnie estetyzujące podejście do czynności seksualnych typu: "seks to wymiana śluzów i śmieszne ruchy i drgania..." - może przeszkadzać w satysfakcji.
Bo już wielki filozof Kant z Królewca zauważył, że "ruchy seksualne są może i interesujące, ale niegodne filozofa..." - cytuję z pamięci...
Podsumowując, problem nie jest taki łatwy w diagnostyce, ale jeżeli był Pan u lekarzy i Panu nie pomogli, to może warto nawiedzić doświadczonego psychoterapeutę zajmującego się sprawami seksualności.
Inna opcją jest nic nie robić i czasem poprawa przychodzi łatwiej, gdy się "odpuściło" i zaprzestało troskać się...
Pozdrawiam. JW