Brak odczuwania przyjemności z seksu i problemy z orgazmem

Mam 20 lat i od roku nie odczuwam przyjemności z seksu, nie osiągnęłam także orgazmu. Na początku czułam wręcz ból, a teraz nie czuje już nic.... zero to taki mechanizm, który zadowala tylko jedna stronę... co prawda orgazm łechtaczkowy miałam już kilka razy. Mimo tego, że mój partner się bardzo stara to i tak nic z tego nie wychodzi..co mam robić..pomocy :(

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do seksuologa, po dokładnym zebraniu wywiadu można będzie coś więcej powiedzieć. Być może warto byłoby udać się do seksuologa razem z partnerem ale bardziej na drugą wizytę.

Dzień dobry!

To naturalne. Dla większości kobiet orgazm i przyjemność seksualna nie jest reakcją odruchową, ale procesem nauki, stopniowego zbierania doświadczenia, zwiększania swojej samoświadomości.

Duża grupa kobiet nigdy (lub bardzo rzadko) nie przeżywa orgazmów tzw. pochwowych (wyłącznie na skutek stosunku i penetracji pochwy), ponieważ pochwa jest znacząco mniej unerwiona i wrażliwa na pieszczoty niż łechtaczka. Osiąganie orgazmu poprzez pieszczoty łechtaczki jest prawidłowe i jest powodem do radości.

Zachęcam do rozmów z partnerem, cierpliwości, akceptacji obecnej sytuacji jako naturalnej, a jednocześnie optymizmu i eksperymentowania. Pomocna może okazać się także lektura książek poradnikowych dot. kobiecej seksualności.

Pozdrawiam!