Brak odczuwania przyjemności z seksu u 20-latki

Witam. Mam 20 lat, a mój problem dotyczy braku przyjemności z seksu z moim partnerem. Swoje życie seksualne rozpoczęłam około pół roku temu, wtedy pierwszy raz straciłam dziewictwo. Pierwszy raz był bolesny, jednak to chyba naturalne u wielu kobiet. Martwi mnie fakt, że nie odczuwam przyjemności z seksu z moim partnerem. Próbowaliśmy wielu pozycji, jednak bezskutecznie, nadal niczego nie czuję. Przyjemności doznaję jedynie podczas stymulacji łechtaczki. Co może być tego powodem? Co mogę zrobić?

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Pani niewielkie doświadczenie, brak satysfakcji nie powinien budzić szczególnego niepokoju.
Orgazm kobiecy jest po prostu trudniejszy do osiągnięcia (w porównaniu do męskiego) i wymaga przede wszystkim czasu oraz poczucia bezpieczeństwa i zaufania w związku. Możliwe też, że przykre doznania podczas "pierwszego razu" trochę Panią "zablokowały".
Tak, czy inaczej - wydaje się, że nie warto się specjalnie martwić. W miarę nabierania doświadczenia, wzajemnego poznawania się z partnerem problem powinien rozwiązać się samoistnie. W celu uspokojenia sugerowałbym też konsultację seksuologiczną, podczas której mogłaby Pani uzyskać więcej informacji na temat fizjologii kobiecego orgazmu.

Pozdrawiam.

Być może do tej pory tylko i często masturbowałaś się, być może czymś się denerwuje, być może on się zbytnio spieszy, być może się zbytnio ociąga, być może go nie kochasz, być może to, być może tamto.... Wbrew pozorom, seks to skomplikowana materia. Najlepiej pogadać w cztery oczy z seksuologiem. namawiam na szybką wizytę, bo w końcu całkiem się zniechęcisz, a szkoda każdej nocy... Pozdrawiam serdecznie