Brak odczuwania przyjemności z seksu z mężem

Witam, moje pytanie brzmi następująco, urodziłam dziecko w wieku 16 lat i mój pierwszy raz zakończył się ciążą, jestem z mężem od 5 lat i nigdy nie miałam przyjemności z sexu, nie czuje nic, nie miałam nigdy orgazmu. Zdradziłam męża trzy razy i z kochankami też nic nie czułam, więc wiem że błąd siedzi po mojej stronie. Dlaczego tak jest? Gdzie jest problem? Nie wiem co mam robić! Dziękuję za odpowiedzi....

Dzień dobry.

W zasadzie trudno się dziwić, że nie odczuwa Pani przyjemności podczas seksu. Nie dość, że rozpoczęła Pani współżycie bardzo wcześnie (można przypuszczać, że w wieku 15 lat nie była Pani psychicznie gotowa na ten "sposób" współżycia), to ten pierwszy raz od razu zakończył się ciążą (jak rozumiem, niekoniecznie upragnioną).
Wydaje się, że ww. okoliczności towarzyszące współżyciu nie pozwoliły na "nauczenie się" seksu, poznania własnych reakcji i potrzeb seksualnych. Mówiąc inaczej - przypuszczać można, że zanim poznała Pani siebie, jako istotę "seksualną" - zaczęła Pani "dorosłe" współżycie, pozbawiając się przy okazji radości odkrywania "krok po kroku" tajników i przyjemności płynących z seksu rozumianego nie tylko jako odbywanie stosunku seksualnego.
Niebanalne znaczenie może mieć również osoba Pani męża, który, jak rozumiem został Pani mężem, ponieważ wcześniej został ojcem Pani dziecka - z tego tytułu prawdopodobnie jest mężem dość "przypadkowym" (co niejako Pani potwierdza pisząc o kilkakrotnym go zdradzaniu).

Podsumowując - warto byłoby skorzystać z konsultacji psychologicznej bądź seksuologicznej - nie tyle jednak po to, by zająć się problemem braku satysfakcji z seksu, ile by przyjrzeć się Pani związkowi i relacji z mężem.

Pozdrawiam.