Brak odczuwania przyjemności związanej z seksem

Mam 25 lat i od 4 współżyje ze swoim partnerem lecz nie sprawia mi to takiej przyjemności jakiej sie spodziewałam. Nie mieszkamy jeszcze razem więc nie kochamy sie regularnie. Mój narzeczony dochodzi za każdym razem a ja czuje cokolwiek tylko w momencie gdy we mnie wchodzi później już prawie nic. Czy to ze mną jest coś nie tak? Jak mogę to zmienić?

Magdalena StusiĹska

Proszę porozmawiać z partnerem o swoich obawach i potrzebach, być może potrzebuje Pani innej formy pieszczot lub dłuższej gry wstępnej?

Kobiety "uczą się" swojej seksualności i przyjemności związanej z intymnością trochę inaczej niż mężczyźni. Być może jest to kwestia potrzeby dopasowania się partnerów, dopracowania technik czy dania sobie czasu na wzajemne poznanie. Problem jednak może leżeć także w relacjach z partnerem, lęku związanym z konsekwencjami (ciążą, religijnymi itp) czy innych zaburzeniach związanych no z budową ciała. Warto skonsultować się ze swoim ginekologiem i/lub spotkać z seksuologiem lub psychologiem.